CIBULOVINY PRO PODZIMNÍ VÝSADBU DOPRODEJ! - sleva 30% do 30.11. po zadání kódu 72165826 :-).......SLEVA NA OSIVO S BLÍŽÍCÍ SE EXPIRACÍ, NEPŘEHLÉDNĚTE! - KATEGORIE OSIVO EXPIRACE. ADVENTNÍ VĚNCE nabídka pro letošní sezónu!

Celer řapíkatý - Merlin 0,4g

 
 

Raná odrůda řapíkatého celeru s dlouhými, vzpřímenými řapíky.

Dostupnost Dočasně nedostupné
19 Kč / ks
Kód produktu 404432
Značka Semo Smržice
Kategorie Celer
 

Odrůda: MERLIN 

raná odrůda řapíkatého celeru s dlouhými, vzpřímenými řapíky. Konzumní částí jsou právě vybělené řapíky ze středu rostliny. Je určen pro letní až podzimní sklizně. Jeho podstatnou předností je i vysoká tolerance k Septorióze a vysoká odolnost k vybíhání do květu. Doporučujeme hustší spon 30x20–25 cm a organické hnojení. Při pravidelné závlaze a přihnojení dusíkem poskytuje vysoké výnosy vybělených a křehkých řapíků. Vysazujeme v polovině května, jakmile pomine riziko přízemních mrazíků. Namrznutí mladých rostlin po výsadbě způsobuje jejich vybíhání.

 


HTS: 0,35 - 0,5 g 

V 1 g: 2000 - 2800 semen

Výsev: únor

Výsadba:květen                                                                                                                           

Sklizeň: září - říjen

Apium graveolens / Zeler voňavý

Popis:

Celer vyžaduje hlinité, středně těžké půdy s vysokým obsahem organické hmoty a dobrou zásobou vápníku. Na lehčích půdách pěstujeme listový a řapíkatý celer, bulvový celer pro uskladnění raději na půdách těžších. Vzhledem k vysoké produkci organické hmoty má celer vysoké nároky na pravidelné zásobení vodou. Důležitá je zálivka při výsadbě a v druhé polovině vegetace. Pěstujeme z předpěstované sadby. Vyséváme v únoru do skleníku a předpěstujeme při teplotách 15 - 20°C. Nižší teploty mohou být příčinou vybíhání do květu. Vysazujeme v polovině května ve sponu 40 x 40 cm. Zaléváme méně často většími dávkami vody. Celer řapíkatý i listový mají kratší vegetační dobu a proto je můžeme vysazovat později než celer bulvový a do užšího sponu (40 x 30cm).

 

 

sklizeň září, říjen
místo pro pěstování venkovní
celer řapíkatý
předpěstování leden, únor
výsadba květen
výsadba spon 30x30 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: