Dravá bejlomorka proti koloniím mšic (100 ks) - Aphidoletes aphidimyza

 
Novinka Efekt lupa
  • 1 z 2
 

Užitečnost bejlomorky spočívá v boji proti širokému spektru druhů mšic. Prakticky se jí využívá při výskytu kolonií tohoto škůdce.   SKLADOVAT V LEDNICI! - nelze zasílat - pouze osobní odběr na prodejně Zbraslav

Dostupnost od půlky května do konce září.

 

Dostupnost Připravujeme
385 Kč / ks    
Kód produktu 160164
Značka Biocont Laboratory
Kategorie PROTI ŠKŮDCŮM
 

Užitečnost bejlomorky spočívá v boji proti širokému spektru druhů mšic. Prakticky se jí využívá při výskytu kolonií tohoto škůdce.  

 

SKLADOVAT V LEDNICI! - nelze zasílat - pouze osobní odběr na prodejně Zbraslav

Užitečnost bejlomorky spočívá v boji proti širokému spektru druhů mšic. Prakticky se jí využívá při výskytu kolonií tohoto škůdce.  

 

SKLADOVAT V LEDNICI!

Skladovatelnost: týden od data výroby, teplota 8-12°C

POPIS:

Vypadá jako malý komárek, ale je to dravá mšicomorka. Už název napovídá, že její užitečnost spočívá v boji proti širokému spektru druhů mšic. Prakticky se jí využívá při výskytu kolonií tohoto škůdce.

Dospělci Aphidoletes aphidimyza jsou velcí asi 2,5 mm. Samci mají výrazná a dlouhá chlupatá tykadla. Samičky mají tykadla kratší a bez chloupků. Aktivní jsou zejména v noci. Larvy jsou zbarveny dle potravy oranžově až hnědě či šedě. Mají silné kousací ústrojí.

Samička vyhledává právě kolonie, aby do ní nakladla svá vajíčka. Jedna samička naklade asi 100 až 150 vajíček za život. Mladé larvy se živí zpočátku medovicí a brzy přímo samotnými mšicemi. Mšici znehybní vstříknutím toxinu, který mšici i natráví. Larva během svého vývoje zkonzumuje až sto mšic. V případě nadbytku mšic jich zabíjí dokonce víc, než sama spotřebuje. Dokonce platí, že čím větší kolonie mšic je, tím více mšic je larvou Aphidoletes usmrceno, aniž by je zkonzumovala. Nakonec larva záměrně spadne z rostliny na zem, kde si ze zrníček půdy vytvoří cca 2 mm velký kokon, ve kterém se zakuklí. Vývoj jedné generace trvá mezi 3 a 4 týdny.

 Kromě těchto dravých roztočů a predátorů lze použít i parazitické hlístice. Tyto hlístice ke svému rozmnožení potřebují hostitele a převážně se jedná o larvy škůdců. Hlístic je celá škála, ale ty které jsou pro nás momentálně nejzajímavější jsou následující 3 druhy.

APLIKACE:

Rozsypem do substrátu, ponechat obal otevřený v těsné blízkosti rostliny.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: