Dravý roztoč proti sviluškám, hálčivcům, vlnovníkovcům (25 ks) - Typhlodromus Pyri

 
Novinka Efekt lupa
  • 1 z 2
 

Dravý roztoč k ochraně révy vinné a ovocných sadů před sviluškami, hálčivci, vlnovníkovci. SKLADOVAT V LEDNICI! - nelze zasílat - pouze osobní odběr na prodejně Zbraslav, prodej od prosince do února.

Dostupnost cca od prosince do cca února.

 

Dostupnost Dočasně nedostupné
Měrná cena 21 Kč / 1 ks
535 Kč / ks
Kód produktu 160168
Značka Biocont Laboratory
Kategorie PROTI ŠKŮDCŮM
 

Dravý roztoč k ochraně révy vinné a ovocných sadů před sviluškami, hálčivci, vlnovníkovci.

 

SKLADOVAT V LEDNICI! - nelze zasílat - pouze osobní odběr na prodejně Zbraslav, prodej od prosince do února

Skladovatelnost: max. týden od data výroby, teplota 8-12°C. Po obdržení aplikujte co nejdříve, jedná se o živé organismy.

Balení: 25 plstěných pásu s roztoči, rozměr jednoho pásku je cca 15 x 7 cm a obsah roztočů v jednom pásku je cca 30 ks (pouhým okem neviditelný)

Popis a použití:

Dravý roztoč Typhlodromus pyri napadá škodlivé fytofágní roztoče, ale i larvy třásněnek a jiný drobný hmyz. Pokud nejsou k dispozici škůdci, dokáže se živit pylem či dlouhodobě hladovět. Jedna samice vysaje za den asi 8 dospělců svilušky nebo 320 hálčivců. Dravé jsou i nymfy.

  1. pyripřezimuje ve vinicích a sadech, takže zavedení biologické ochrany je jednorázové a dlouhodobé. Jakmile se dostatečně namnoží, udržuje škůdce pod hladinou škodlivosti.

Plstěné pásky s roztoči se připevní v zimním období na keř révy vinné nebo větev stromu. 

Dávka: 1 pásek na každý třetí keř révy, 1 - 3 pásky na strom dle velikosti.

Aplikace: 

Aplikaci pásků s dravým roztočem provádíme v zimních měsících – tedy od prosince do února, kdy je roztoč „zazimovaný“. Ihned po obdržení navážeme pásky na rostliny a pevně připevníme drátem, provázkem nebo sešívačkou. Upevnění je důležité také kvůli ptákům, kterým se mohou filcové pásky zalíbit na stavbu hnízd. Na středně vzrostlý strom upevníme 2-3 pásky, pokud jsou ve stěně, stačí na tři stromy 2 pásky.

Populace dravého roztoče se s příchodem jara začne rozmnožovat a postupně vysávat škodlivé roztoče. Kromě svilušek, hálčivců a vlnovníků napadá Typhlodromus Pyri i larvy třásněnek, pokud nemá k dispozici škůdce, živí se pylem nebo dokáže dlouhodobě hladovět.

Efekt můžeme vidět ve 2. sezóně, kdy je již populace dravého roztoče dostatečně namnožená a udržuje škůdce v neškodném množství. Pokud aplikujeme pásky s roztočem na mladé stromky, dostavuje se efekt rychleji. Vždy je třeba zvolit dobré dávkování.

Jak již bylo zmíněno, dravý roztoč Typhlodromus Pyri likviduje škodlivé roztoče. V žádném případě ho tedy nelze použít proti mšicím, molicím a dalším větším škůdcům.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: