SLEVA NA OSIVO S BLÍŽÍCÍ SE EXPIRACÍ, NEPŘEHLÉDNĚTE! - KATEGORIE OSIVO EXPIRACE. Připravujeme novinky v osivech pro další sezónu.

Endivie (štěrbák) 0,7g - série DUO

 
 

Směs kadeřavých zelenolistých odrůd s bílým a žlutým srdcem.

Dostupnost Dočasně nedostupné
19 Kč / ks
Kód produktu 448412
Značka Semo Smržice
Kategorie ostatní
 

Cichorium endivia L. / Endivie - Štěrbák

Popis:

V našich podmínkách je pěstována endivie kadeřavá. V Itálii a Francii je považována za nezbytný doplněk každého zeleninového salátu, zvláště proto, že díky obsahu intybinu povzbuzuje chuť k jídlu. Všechny endivie vytváří velké hlávky, které stále houstnou a vnitřní část je proto vybělena a je nejlahodnější. Rostlina je bohatá na obsah minerálních látek. Obdobně jako ostatní saláty a čekanky, potřebuje endivie hlubokou a propustnou humózní půdu, dobře zásobenou živinami, nejlépe z kompostů. Štěrbák je rostlinou krátkého dne, vyséváme jej od 15. června do začátku července. Výsevy provedené před 15. červnem často vybíhají do květu, pozdější nestačí narůst.

HTS: 1,2 – 1,5 g
Výsev: 15.6. – 10.7.

Spon: 30 x 35 cm

Sklizeň: září – říjen

Odrůda:

SMĚS BAREV – kolekce DUO LINE - směs kadeřavých zelenolistých odrůd s bílým a žlutým srdcem. Osivo ve směsi je barevně rozlišeno, barva semen odpovídá barvě středů růžic. Směs se skládá z odrůd FIJNE KRUL GROEN (žluté srdce) a PANCALIERI (bílé srdce).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: